top of page

מיקרו בתיאטרון ירושלים

תיאטרון ירושלמי מקורי

ארכיון

מיקרו משנת 1994
  • Facebook Clean

חכמי חלם

על פי פולקלור יהודי
 

זוהי הגרסה החדשה והמרתקת לאגדה הנודעת על החכמים היהודיים המצחיקים. בהצגה משתלבים סיפורים מצחיקים על עיירת חלם עם סיפורים חסידיים בעלי אופי פילוסופי עמוק - מה שמוסיף להצגה היפה והססגונית מטען רב מימדי.

 

 

 

 

 

קרא עוד

 

פרידה מדון ז'ואן

על פי יצירותיהם של טירסו דה מולינה, מולייר, אלכסיי טולסטוי,
ולדימיר קזקוב
 

מתוך כ-100 יצירות המוקדשות לחידת דון ז'ואן, בחר תיאטרון מיקרו בחמש המבריקות ביותר כדי ליצור את גרסתו לסיפורו של הדון היפה והאכזר. 

נדרים

על פי הרומן "יוסף ואחיו" מאת תומס מאן
 

מכל שילובי העלילות המוצגות ברומן, בחר התיאטרון להציג שני קווים עלילתיים:
סיפור אהבתם של יעקב ורחל וסיפורם של יוסף ואשת פוטיפר. החידוש בגרסתו של תיאטרון "מיקרו" לדרמות תנ"כיות הוא בכך, ששתי העלילות הללו נמצאות בקשר הדוק אחת עם השנייה.

 

 

 

 

 

קרא עוד

 

יום נפלא ללב שבור

מחזה על ארבע נשים ורוח רפאים
 

   הצגה על פי מחזהו המרגש ומלא ההומור של המחזאי האמריקני הנודע, טנסי וויליאמס, "יום ראשון נפלא ללב שבור".
   ארבע נשים נפגשות בדירה קטנה. הן עובדות, מבשלות, רבות, מתעמלות, מרכלות ובודדות - ביחד. ארבעה לבבות כמהים לאהבה, אבל מלאים באופטימיות מזהירה.

 

 

 

 

 

קרא עוד

 

טייבלה והשד שלה

מאת יצחק בשביס זינגר
 

יהודי ג'ינג'י מכפר פולני קטן כובש את אמריקה וזוכה בפרס נובל. וכל זה עם סיפורים על אהבה, יצרים, שדים וכמובן הרבה עצב והומור. "טייבלה והשד שלה" הוא אחד הגדולים בסיפורי יצחק בשביס-זינגר. 

חמישה לילות של אהבה בין אישה חזקה, מאמינה, צעירה ועגונה - לבין מורה עני, המתחזה בפניה לשד התשוקה והתאווה. כך מתחיל סיפור אהבה לא רגיל, פראי, נואש וגדול מהחיים. ומצד שני, כה אנושי עד שקשה להאמין. 

 

 

 

 

 

קרא עוד

 

רצח על שפת הים

על פי שיריו של יוסף ברודסקי
 

ההצגה "רצח על שפת הים" מבוססת על הפואמה בשם "מוקדש ליאלטה" מאת יוסף ברודסקי, וכן על מספר שירים ליריים שלו. יוסף ברודסקי – זוכה פרס נובל, המשורר הרוסי הגדול, יהודי במוצאו. בילה חלק מחייו בארצות הברית, ולאחר פטירתו הפך למשורר הנערץ בשתי ארצות - ברוסיה ובאמריקה גם יחד.

 

 

 

 

 

קרא עוד

 

שונאים. סיפור אהבה

על פי הרומן של חתן פרס נובל, י.בשביס-זינגר
 

התהפוכות הדרמטיות של העלילה בנויות על שזירת גורלותיהם של אנשים שונים, ניצולי שואה, המנסים לבנות חיים חדשים על רסיסי המציאות הקודמת של האמונה השבורה ושל הנפשות הפגועות. זה כמעט בלתי אפשרי, אך אלה מביניהם שימצאו את הכוח לאהוב וללדת, יוכלו לקבל בסופו של דבר את כל הטרגדיות שנפלו בגורלן וגם להמשיך ולחיות הלאה, ויהיו כאלו שלא יוכלו...

 

 

 

 

 

קרא עוד

 

הזכות להיות אידיוט

קומדיה על חיים ומוות עם תזמורת
על פי הרומן  "הרולד ומוד" מאת קולין היגינס
 

פעם כבשה את העולם מעשייה אחת על אהבה שפרצה בין גברת עליזה בגיל הזהב לבין איש צעיר מר רוח. היום, תיאטרון מיקרו מציע לכם את גרסתו המקורית לסיפור חייהם. מוסיקה אוטנטית בביצוע חי תוך שילוב של מיניאטוריות פלאסטיות עסיסיות, טקסטים שנונים ותפאורה קסומה, כל זה יוצר מציאות תיאטרלית מהפכנית.

 

 

 

 

 

קרא עוד

 

אהבתו האחרונה של צ'כוב

על פי התכתבותם של אנטון צ'כוב ואשתו אולגה קניפר
 

ייחודיותה של ההצגה "אהבתו האחרונה של צ'כוב" בכך, שהיא מורכבת משלושה סגנונות שונים בבת אחת: זוהי יצירת אמנות, סיפור מתועד וגם מחקר מדעי.

 

הסופר הרוסי הגדול, אנטון צ'כוב, הדהים את בני-דורו וממשיך להדהים את הדורות הבאים לא רק ביצירותיו הגאוניות, אלא גם בגורלו האישי. אדם יפה-תואר, שנון ומוכשר, נאהב על ידי נשים רבות, אך עד גיל 41 נשאר רווק.

 

 

 

 

 

קרא עוד

 

שירים מהבוידעם

מופע שכולו שירים ישנים ומערכונים חדשים
 

שירים ישנים נושנים... צלילים מלאי חום ואור, ונדמה שאפשר להמשיך ולהקשיב להם כל החיים. מה סוד הקסם המשונה השוכן בהם, ומרפא את הנפש ברכות?

 

 

 

 

 

קרא עוד

 

כסף, בריאות ושלום עולמי

על פי סיפורי אתגר קרת
 

אם הייתם תופסים דג זהב מדבר, והוא היה מעניק לכם שלוש משאלות - מה הייתם מבקשים? את השאלה הפשוטה הזאת שואל אתגר קרת בספרו האחרון, והתשובה מחכה לכם בהצגה החדשה מבית היוצר של תיאטרון "מיקרו". ולא רק תשובה אחת, למען האמת. זהו עיבוד לשבעה סיפורים קצרים של אחד הסופרים הישראליים האהובים ביותר, עיבוד שכולו מפגשים והתנגשויות בין עולמות שונים. בין ים ליבשה, בין במת התיאטרון לקולנוע דוקומנטרי, בין חלומות בהקיץ למציאות הנושכת של החיים בישראל.

 

 

 

 

 

קרא עוד

 

שוזס ובז'ז'ינה

מחזה מאת חנוך לוין
 

מחזה חדש של חנוך לוין, המועלה לראשונה על בימות ישראל. לשוזס (מקומת קרקע) יש בעיה: חתונה. כלומר, רצון להכנה לטרום-אירוסין. מלא בחששות כבדים, הוא מקבל טיפול חדשני ומשחרר: חוקן. חמוש בכוחות מחודשים, יוצא שוזס להתמודד עם כל מה שיש לחיים לזרוק עליו: הכלה המיועדת, הוריה, דליי מים, מעריץ אלמוני, אהבה והתלבטויות הרות גורל על הדברים החשובים באמת.

 

 

 

 

 

קרא עוד

 

הסיפור המופלא על

ארנדירה התמימה וסבתה המרשעת

ע"פ גבריאל גארסיה מארקס
 

"בחצות נפגשה ארנדירה פנים מול פנים עם הרוח האכזרית, אך לא ידעה שזו הרוח שתמיט עליה את אסונה..."

אגדה מופלאה, פיוטית ואכזרית, על סבתא ונכדתה הנודדות בעולם חסר רחמים. בין שריפה לפיצוץ, בין זנות לרצח, בין ים ומדבר... האם ישנה עוד תקווה?

 

 

 

 

 

קרא עוד

 

הסערה

הסערה

מאת ווילאם שיקספיר
 

שתי חבורות אצילים יריבות נסחפות בעיצומה של סערה אל אי מבודד. שם יצטרכו להתמודד האחת עם השנייה ועם הסערה הפנימית שמלווה כל אחד ואחת מהם. עיבוד מרהיב ורב משתתפים ליצירת מופת שמהווה את צוואתו המוסרית והאמנותית של שייקספיר.

 

שיתוף פעולה בין תיאטרון מיקרו לסטודיו למשחק ניסן נתיב בירושלים.

 

 

 

 

 

קרא עוד

 

קריאון

 

מי צודק- שומר הסדר או מפר הסדר? הרודן או המורד? ומי הוא הקרבן?

 

מתוך המיתוס של אנטיגונה עולות שאלות אלה כבר אלפי שנים, וכל דור מוצא את התשובות שלו. או שלא.
קריאון היא הצגה העוסקת במפגש של אנשים וחוקים, של אידיאלים ומציאות. הצגה על אירוע שאולי קרה לפני 3000 שנה. ואולי קורה גם עכשיו.

 

 

 

 

 

קרא עוד

 

סיפורי צ'כוב

 

כל תיאטרון המכבד את עצמו, מעלה בשלב כלשהו יצירה של צ'כוב. תיאטרון "מיקרו" בחר בצד ההומוריסטי של היוצר הגדול והאהוב הזה, ומעלה לראשונה בעברית, עיבוד מקורי לתיאטרון, לקובץ סיפורים מאת צ'כוב. 

 

 

 

 

 

קרא עוד

 

כתב היד

מאת יצחק בשביס זינגר
 

את סיפור האהבה של "כתב היד" מגוללת בפנינו אישה בלתי רגילה. שחקנית, שאהבה עד כלות את האיש שכתב את אותו "כתב היד". כמו בכל יצירתו של בשביס-זינגר, גם היא תוצר בלתי אפשרי כמעט של אהבה ושנאה, חטאים וקדושה, חכמה ובנאליות.

 

 

 

 

 

קרא עוד

 

חרדתו של המלך סלומון

אל פי הרומן מאת אמיל אז'אר (רומן גארי)
 

עיבוד תיאטרלי מקורי לרומן האחרון והנפלא של אמיל אז'אר (רומן גארי). זהו סיפור נוגע ללב על מרד כנגד המוות, הזקנה והבדידות, שבמרכזו מיליונר קשיש, התורם את כל הונו לצדקה, נהג מונית צעיר וזמרת מזדקנת.

 

 

 

 

 

קרא עוד

 

שמשון

מאת זאב ז'בוטינסקי
 

בקרב היהודים הוא נזיר, בחברת הפלישתים הוא הולל. דרמה רווית יצרים על חייו הסוערים של שמשון, גיבור טראגי הקרוע בין העולמות.

 

 

 

 

 

קרא עוד

 

כימים אחדים

על פי הרומן מאת מאיר שלו
 

 בין אירועים דרמטיים לסיפורים משעשעים, נפרשת שגרת יומם הבלתי רגילה של ראשוני המתיישבים בעמק יזרעאל. זהו סיפור על אהבתם של שלושה גברים לאישה אחת, ועל בן שזכה לשלושה אבות, ולשם השומר עליו ממלאך המוות בכבודו ובעצמו. עלילה פתלתלה החושפת בפנינו אט לאט סוד משפחתי כמוס. 

 

 

 

 

 

קרא עוד

 

המלך הראשון

הצגה לכל המשפחה
 

יעל אוהבת לשחק במשחק המחשב ולא מתחשק לה להכין שיעורים בתנ"ך... אבל כשגיבור המשחק קופץ לפתע מתוך המסך, הכל מתהפך! 

שאול המלך והילדה יעל יוצאים למסע מופלא בזמן, פוגשים מלכים ונביאים וגם חמורים (בעצם אתונות...) ומטיילים בעולם שבו כל ילד או ילדה יכלו פתאום להפוך למלך או מלכה.

 

 

 

 

 

קרא עוד

 

הרצלמאניה

 

יומנו של הרצל הוא אחד הטקסטים המופלאים והחבויים ביותר בתרבות היהודית. דמיינו לעצמכם שהייתם יכולים לקרוא את יומנו הפרטי של משה רבינו! הטקסט המופלא הזה חושף את השלבים הראשוניים, הפרועים והפנטסטיים של מה שיהפוך להיות חזונו של הרצל. הוא מראה את הנסיקות והנפילות, את הלבטים וההחלטות, את הטיפשויות ואת הנבואות שטלטלו את הסופר הווינאי תיאודור הרצל והפכו אותו למנהיג עמו.

 

 

 

 

 

קרא עוד

 

bottom of page